viktoriamodesta.com archyvo nuotr.

Neseniai į pasaulinę pop muzikos sceną įsiveržusi Viktoria Modesta – tikras energijos ir charizmos užtaisas. Karjera muzikos ir mados sferose, neišsenkantis optimizmas ir drąsa keisti nusistovėjusias pažiūras apie neįgaliuosius – Jūsų dėmesiui pirmoji pasaulyje bioninė pop muzikos atlikėja ir modelis.

Gimusi Latvijoje 1987-ais, eidama dvyliktus metus Viktoria su visa šeima emigravo į Jungtinę Karalystę. Būdama dvidešimties Viktoria pasiryžo nelengvam sprendimui – dalies kairės kojos amputacijai. Dėl gydytojų kaltės ji gimė turėdama kairės kojos defektą, kuris trukdė laisvai judėti ir nemažai apsunkino gyvenimą. Galbūt kažkam toks žingsnis ir pasirodys drastiškas, tačiau Viktoria nuo mažumės nepakentė konformizmo ir neketino susitaikyti su sunkumais, lydinčiais ją nuo pat gimimo. Viktoria sako, kad nuo pat mažens jautėsi nepatogiai būdama neįgali, ir tai ją įkvėpė mesti iššūkį senamadiškam požiūriui į neįgaliuosius bei sukurti erdvę, kurioje galėtų reikštis alternatyvieji pop muzikos, meno ir mados atstovai, tame tarpe ir ji pati. Laikas baigti nuobodžias, su etika ir morale susijusias diskusijas apie neįgaliuosius ir priimti juos į meno, muzikos ir mados pasaulį, teigia ji.

Jau vaikystėje Viktoria nusprendė siekti karjeros muzikos ir mados srityse. Būdama penkiolikos pradėjo alternatyvios mados/fetišų modelio karjerą, kuri tęsiasi iki šiol. Viktoria siekia pakeisti visuomenėje dominuojančios grožio ir seksualumo sampratas, skatina žmones būti laisvesniais ir nebijoti eksperimentuoti nei su grožiu, nei su seksualumu. Unikalūs veido bruožai ir drąsa būti savimi – Viktorios sėkmės paslaptis.

Muzikinė karjera taip pat nestovi vietoje – 2009-tais metais pradėjusi dainuoti, ji buvo išrinkta viena geriausių jokiai leidybos kompanijai nepriklausančių atlikėjų Jungtinėje Karalystėje. Viktoria taip pat atliko muzikinį kūrinį su pasaulinės šlovės sulaukusia grupe Coldplay 2012-tų Londono Parolimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje, o 2014-ais išleido dainos „Prototype“ klipą, kuriame iššūkis metamas tradiciniam grožio, stiprybės ir artistiškumo suvokimui. Ilgą laiką pop kultūra neįsileido manęs, nes turiu amputuotą galūnę, žmonėms tikriausiai sunku galvoti apie žmogų su negalia kaip apie menininką, dainininką ar sėkmingą žmogų apskritai. Tik sporto srityje žmonės kaip aš laikomi kažko pasiekę, tačiau kitose srityse neįgaliesiems nelieka vietos, teigia ji. Viktoria paklausė savęs „kodėl pop kultūroje ir mene nėra žmonių su negalia?“ ir nusprendė šią situaciją pakeisti.

Ši informacija yra portalo šiauliųžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į šiauliųžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: