Kristina Petrauskė / Asmeninio albumo nuotr.

Jaunų interneto vartotojų tarpe gerai žinoma „TikTok“ platforma dažnai sulaukia kritikos, dėl joje talpinamos medžiagos bei menkos jos išliekamosios vertės. Visgi, ne visa ten talpinama medžiaga yra nenaudinga. Istorikė Kristina Petrauskė dirbanti Vytauto Didžiojo karo muziejuje šioje platformoje dalinasi įvairiais istoriniais faktais, sulaukiančiais daugybės peržiūrų.

Pusę metų intensyviai „TikTok‘e“ įrašus kurianti muziejininkė pasakoja, jog viskas prasidėjo per pirmąjį karantiną, kada užsivėrė daugelis įstaigų, tarp jų ir muziejai. Jiems reikėjo sugalvoti, kaip pasiekti prarastą lankytoją bei, kaip toliau skleisti muziejaus žinutę. Viename muziejininkams skirtų puslapių perskaičiusi, kaip muziejai pasitelkia „TikTok‘ą“ K. Petrauskė ėmė stebėti jų įrašus ir semtis idėjų. Žinoma, kaip teigia pati istorikė, yra nemažai lietuvių, kuriančių edukacinius įrašus šioje platformoje, tačiau jie pateikia įdomią užsienio istoriją, o Lietuvos istorija yra nustumiama. Ne išimtis ir mokyklos, kur daugelis vaikų teigia, kad kitų šalių istorija yra kur kas įdomesnė už Lietuvos. Kadangi K. Petrauskei artimiausios temos yra Viduramžiai bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpis, ji nusprendė kalbėti būtent šiomis temomis, juk Lietuvos istorija, kaip minėjo pati muziejininkė yra „be galo įdomi, tik labai dažnai neįdomiai pristatoma“.

@chistorikeReply to @skaitliukas ##Vytautas ##vytautasdidysis ##lietuvosistorija ##Lietuva♬ original sound – Kristina Petrauskė

Iš pradžių įrašus „TikTok‘e“ Vytauto Didžiojo karo muziejaus muziejininkė kūrė anglų kalba bei rinkosi tas temas, kurios jai atrodė įdomios. Tačiau netrukus K. Petrauskė ėmė gauti klausimų „papasakokite apie tai, o kaip tada galvojo?“ ir ieškoti temų įrašams nebereikėjo. Po kurio laiko ir didelio žmonių susidomėjimo įrašus istorikė ėmė kurti lietuvių kalba, na, o susidomėjimas, sekėjai bei peržiūros tik kilo.

@chistorikeReply to @user5090639966814 ##mumija ##Egiptologija ##Lietuvosistorija ##moterųistorija ##Egiptas♬ original sound – Kristina Petrauskė

K. Petrauskė teigia, kad iš tiesų vaikai, jaunimas labai domisi istorija ir jiems yra įdomu paprasti, kasdieniniai dalykai, su kuriais gali susitapatinti, ar tai kas jiems yra aktualu.

@chistorikeReply to @simonaplepiene ##operacija ##amputacija ##medikai ##medicina ##istorija♬ original sound – Kristina Petrauskė

Kaip išsireiškė pati muziejininkė „daugiausia žmones domina tai, kas yra užpustyta istorinėse dulkėse. Moterų istorija, mažumų istorija, paribių istorija, apskritai kultūrinė ir socialinė istorija“. Tai patvirtina ir tokių įrašų peržiūrų skaičiai.

@chistorike@redpandashots ######♬ original sound – Kristina Petrauskė

Nors pasiruošti kiekvienam įrašui ne visada yra lengva, kadangi kartais reikia perskaityti ir ne vieną disertaciją, istorikė džiaugiasi, kad gali propaguoti mūsų istorijos populiarumą ir žavesį. K. Petrauskė taip pat pasakoja, jog nuo įrašų pradžios gavo ir ne vieną pranešimą iš mokytojų ir mokyklų su teiravimaisis, ar galima naudoti jos kuriamą medžiagą ir, ar ji galėtų pravesti vaikams pamokėlių, kas tik rodo, jog jos noras sudominti jaunimą, visuomenę su mūsų istorija pildosi.

Ši informacija yra portalo šiauliųžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į šiauliųžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: