Indira Gandhi

Pasaulio politinėje padangėje diktatoriškais valdymo bruožais pasižymėjo netik vyrai, bet ir moterys. Vienos iš jų buvo valstybių lyderės, valdžiusios jas geležine ranka, apmauta aksomo pirštinaite, kitos buvo savo vyrų diktatorių bendražygės, besimėgavusios protu nesuvokiama prabanga.

Viena galingiausių ir charizmatiškiausių Indijos politinių veikėjų

Indira Gandhi buvo autoritarinė lyderė, kuri valdė savo, o ne žmonių labui. Ji sutrikdė teismų ir vykdomosios valdžios pusiausvyrą ir 2 metams sustabdė demokratiją, įkalindama visą politinę opoziciją.

Ji ir jos sūnus Sanjay iš visų jėgų stengėsi sunaikinti demokratiją, kad įsteigtų dinastiją. Buvo vykdomi ir grubūs žmogaus teisių pažeidimai, tokie kaip masinė sterilizacija. Valdžios naudojo žiaurią jėgą prieš pažeidžiamiausius visuomenės sluoksnius

,,Kritinė situacija“ Indijoje tęsėsi 21 mėnesių laikotarpį nuo 1975 iki 1977, kuomet tuometinė premjerė Indira Gandhi visoje šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį, grįsdama situacija tuo, jog Indijai yra iškilęs vidaus ir išorės pavojus.

Indira Ghandi yra įgijusi griežtos, sumanios ir negailestingos politikės reputacija, kuomet reikėdavo susitvarkyti su oponentais.

Nors daugelį ji žavėjo savo iškalba ir energija bei charizma, nepastebėtas neliko ir įžūlumas, nejautrumas kitiems.

Toks elgesys suteršė jos tėvo Jawaharlalo Nehru, pirmojo nepriklausomo Indijos ministro pirmininko, atminimą.

Indijoje I. Ghandi žadėjo sumažinti skurdą ir pakelti ekonomiką į aukštesnį lygį, tačiau griežta politika ir teisės aktai atgrasė šalį nuo užsienio investicijų ir Indijos augimas sulėtėjo.

Elena Ceausescu – šešėlinė Rumunijos valdovė

Elena Ceausescu žinoma dėl savo įtakos ir galios vyro diktatūros valdomoje Rumunijoje 1974-1989- aisiais.

Kilusi iš mažo kaimo, ūkininkų šeimos, Elena niekad nepasižymėjo puikiais rezultatais mokykloje ir ją metė jau po ketvirtos klasės. Su savo vyru susituokusi, kuomet šis buvo dar karininkas, jauna moteris nė nenumanė, jog ateityje jos su vyru laukia mirties bausmė.

Ruminijoje valdant Ceausescu, jo žmonos Elenos raginimu, buvo uždrausti abortai. Moterims iki 40 metų reikėjo turėti mažiausiai keturis vaikus, o vėliau ir penkis.

Šalyje buvo palaikomas ir kraujo perpylimas, ypač silpniems, sergantiems vaikams. Šis gydymo metodas Rumunijai atnešė daugybę AIDS ligos atvejų, kadangi prastai gyvenančiose šeimose neretai buvo naudojamos bendros adatos. O valstybinės sveikatos komisija, kuriai vadovavo Elena Ceausescu, griežtai pareiškė, jog AIDS šioje šalyje neegzistuoja.

1989-aisiais metais, gruodžio 25-ą diena, per Kalėdas, sutuoktiniams buvo įvykdyta mirties bausmė karo tribunolo įsakymu už šaliai pražūtingą valdymą.

Imelda Marcos – batelių ir prabangos vergė

Imelda Marcos kartu su vyru Ferdinandu valdė Filipinus karo padėties režimu 1965-1986-aisiais. Valdymo laikotarpiu saugumo tarnybos nužudė ir kankino tūkstančius gyventojų.

Imelda Marcos praleido daugiau nei 20 metų kaip pirmoji Filipinų ponia, kol buvo išvaryta iš valdžios Olimpo.

Ji buvo kaltinama dėl pinigų plovimo ir sekama dėl milžiniško išlaidavimo. Pirmoji šalies ponia vykdavo į JAV, norėdama nusipirkti madingiausių drabužių ir aksesuarų, kai tuo tarpu didelė filipiniečių dalis gyveno skurdžiomis sąlygomis.

Manoma, kad Marcosų šeima ir jų draugai iš šalies lėšų pasisavino milijardus.

Imelda Marcos pagarsėjo savo pasipūtimu ir 3000-ių batelių kolekcija bei privačiu safario parku.

Valdantysis šalies duetas pasisavino net 10 milijardų JAV dolerių – teigiama Jungtinių Tautų ir Pasaulio banko bendroje ataskaitoje.

Diktatorius Ferdinandas ir jų vaikai 1986 m. buvo ištremti iš Filipinų po 21 valdymo metų, paženklintų korupcija, ekstravagancija ir ypatingu žiaurumu.

Imelda pagarsėjo nuosavo safario parko istorija – ji norėjo ,,žaidimų vietos“ savo vaikams, tad iš Afrikos į Calauit salą atsigabeno žinduolių, prieš tai iš jos išvariusi ten gyvenusias šeimas. Tai vienas šiurkščiausių Marcosų šeimos įvykdytų nusikaltimų žmonių teisėms.

Ši informacija yra portalo šiauliųžinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į šiauliųžinios.lt. Parašykite mums adresu info@medijos.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: